Вівторок, 18.12.2018, 20:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 58
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

БІБЛІОТЕКА

БІБЛІОТЕКА

 

    Нещодавно в бібліотеці з учнями 6-а класу ми провели усний журнал «Цього забути не можна!»З шести сторінок журналу діти вже вкотре дізнались , що Україна в 1932-33 роках пережила страшну трагедію –Голодний Мор, який забрав життя мільйонів наших земляків.Жорстокість голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, бло кади сіл та ,цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України,згортання сільської торгівлі, репресій супроти незгодних тоталітарна система створила для українців умови, які були несумісні з життям. Така політика більшовицького режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН про геноцид.

    Діти почули причини голодомору, про колективізацію та її наслідки, ознайомились з творами про голодомор,. зачитали деякі з них. Ознайомились з книжковою виставкою «Дзвони зраненої пам’яті». Дуже уважно слухали діти свідчення очевидців тих страшних років, дізнались, які області України найбільше постраждали від голоду (розглянувши карту на книжковій виставці).

    Проводячи заходи до голодомору ми ставимо собі за мету: формувати в учнів щирі людські почуття, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянську відповідальність за його майбутнє.

    Оголошено конкурс на краще виконаний малюнок «Голодомор очима дітей»

 

 

Перша книга із книг

    Сьогодні першокласники нашого навчального закладу одержали першу книжечку- Буквар, яка поведе їх у у ще не звідану Країну Знань. Вчителі Петровець Надія Григорівна та Петровець Тетяна Іванівна разом із бібліотекарем Іриною Михайлівною познайомили дітей і вручили їм

    «Першу книгу із книг». Ірина Михайлівна розпочала бібліотечний урок такими словами : «На світі є багато книг: товстих і тонких сумних і веселих, яскравих, маленьких і великих, але одна книга є начальником всіх книг – це «Буквар».Зачитала діткам віршик:

Є книг багато- радісних, печальних,

Товстих тонких, барвистих , наче жар,

Але одна книжкам усім начальник,

І звуть її по простому –Буквар.

Він поведе нас по буквах ,як по східцях,

Як по життю, по сторінках своїх.

І приведе нарешті, -подивитесь-

У мудрий світ чудесних скарбів- книг.

    Бібліотекар разом з вчителями розповіла діткам правила поводження з книгою, правила гігієни читання.Діти розглянули скільки багато книг в нашій бібліотеці- це справжнє книжкове королівство. Коли дітки розгорнули букварик, ми дорослі, побачили які вони були задоволені,як засвітився радісний вогник в дитячих очах. Діти пообіцяли берегти книжечку, читати її,і в подальшому стати активними читачами нашої бібліотеки.

 

Всеукраїнський день бібліотек.

    Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек.Це свято заснував другий Президент України Леонід Данилович Кучма своїм наказом від 14 05.1998 року№471/98.

  Сьогодні в Україні налічується близько 40 тис.бібліотек.Серед найбільших і провідних – Національна бібліотека імені Вернадського В. І.,Національна парламентська бібліотека України,Національна бібліотека України для дітей та інш.

   Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870.

   Послугами бібліотек користуються понад 17490 тисяч користувачів.

   На честь Всеукраїнського Дня бібліотек суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі,знанням.Задовольняючи наукові і культурні потреби громадян, бібліотеки забезпечують нерозривний зв'язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору, сприяють піднесенню інтелектуального рівня народу.

   До Всеукраїнського Дня бібліотек по всіх бібліотеках проходять дні відкритих дверей, різноманітні заходи пов’язані з пропагандою творів укр.. та світової літератур,виставки- вшанування, виставки- портрети які знайомлять читачів з письменниками- ювілярами та інш..знайомлять користувачів бібліотек з новими надходженнями літератури.Адже для нікого не секрет,що роль книги в житті людини дуже велика: своїй грамотності, освіченості ми зобов’язані книгам.Книги- це найбільший людський скарб і життя без них важко уявити.Бібліотеки запрошують в ці вересневі дні, і не тільки, на зустріч з книгою.Адже книга була і залишається натхненним джерелом, що постійно плекає інтелектуальний потенціал нації,мудрим провісником Просвіти І Знань, Справедливості і Добра.

   Бібліотека КЗ «Перебродівський НВК» також провела ряд виховних заходів, присвячених книзі.Зокрема Екскурсії першокласників до бібліотеки, Виховний захід

   «Бібліотека- квітник знань» (з учнями 3 а класу.), бесіди біля однойменної виставки

   «Бібліотека – книжкова країна мого дитинства», інтелектуальну гру «Найрозумніший п’ятикласник» ,бібліотечний урок «Книга відкриває світ». та інш.

Мета цих заходів- розвивати вміння учнів користуватися книгою, виховувати любов до читання.Щоб кожен усвідомив,що книга-чудовий дивовижний витвір людського розуму.Щоб вона стала для кожного з нас такою ж необхідною, як земля, як чисте небо над головою, як хліб.Навіть важко уявити собі , як би жила людина без книги, без читання.Народна мудрість повчає: «На світі є три головних цінності: хліб,- щоб бути здоровим і сильним; жінка- щоб не урвалась нитка життя;

книга – щоб не обірвався зв'язок століть».

   Людина, яка любить і вміє читати,щаслива людина. Круг неї завжди багато- багато розумних, добрих і вірних друзів.Друзі ці -книги.

   Могутність, мудрість і краса літератури відкриваються у всьому безмежжі тільки перед людиною освіченою й допитливою.Вчіться у героїв книжок любити нашу українську землю – її лани, ліси, її села й міста, її небо і її річки, Її мову і мистецтво.

   Багатьох письменників уже немає на світі, але ми чуємо їхні голоси.Вони звертаються до нас – голоси Лесі Українки, Тараса Шевченка,Івана Франка, О. Пушкіна, Чехова А. П.

Прислухайтесь до цих дружніх голосів.

Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.

Зав . бібліотекою КЗ «Перебродівський НВК» :Іценко Ірина Михайлівна.

          

Історія бібліотеки с. Переброди    

   Восени 1947 року  було привезено з районного центру кілька десятків книг і брошур. У відведеній кімнаті поставили стіл, стільці і шафу для розміщення книг.

   В новостворену бібліотеку частково поступали посилки з літературою. Книжковий фонд непомітно зростав. До бібліотеки почала приходити молодь: послухати якісь новини, пограти в  шашки, почитати газети, книжки. З пакунком книг і брошур  бібліотекар стала ходити на тваринницькі ферми, лісове господарство. Вона збирала людей і читала їм газетні та журнальні статті, уривки з художніх творів.

В 1954 році в сільській бібліотеці нараховувалось понад 100 активних читачів, її книжковий фонд  становив близько 1000 екземплярів.

   Зростало коло інтересів колгоспників, робітників. Крім політичної, спеціальної, сільськогосподарської літератури, вони знайомляться з науковими і художніми творами.  Зав. бібліотекою добре знала всіх читачів, їх прагнення, смаки, нахили. Це допомагало їй рекомендувати  потрібну літературу. За допомогою активу проводилися читацькі конференції, вечори запитань і відповідей, масові та індивідуальні бесіди, обговорення книг та оформлялись книжкові  виставки. Бібліотекар добре орієнтувалась в бібліотечному фонді. Систематичне читання допомагало  їй складати  списки рекомендованої літератури.

   В 1959 році завідуючою бібліотекою с Переброди призначають  Литвиненко З.В. Вона продовжує хороші напрацювання своєї попередниці.

   З 1960 року в бібліотеці працює Веретіннік В.Г., Приходько Г.Я.(1961), Петровець А.П.(1963), Рожко Є.М.(1965). В 1965 році при бібліотеці створюється кімната юного читача. Піонери і школярі села залюбки приходять сюди і вибирають собі книги, проводять голосні читання, розповідають іншим, проводять ремонт  книг,  влаштовують дитячі ранки. Бібліотека  стала улюбленим місцем відпочинку для  дітвори, центром цікавих диспутів і пропаганди дитячої книги.

   В 1966 році в бібліотеці працює  Євсович М.П., а потім  Денищич Н.М.(1971-2002).

   В  практиці  роботи   з’явились  такі  форми  роботи,  як  ленінські  уроки,  з’їздівські  читання,  усні  журнали,  літературні  подорожі,  зустрічі  з  ветеранами  війни  та  праці. Оформлялися  альбоми  присвячені  творчості  письменників, тематичні  папки  газетних  вирізок. В цей період стало надходити дуже багато літератури різноманітної тематики. Значно зріс книжковий фонд бібліотеки.

   В 2002 році проведено реорганізацію бібліотечної мережі, об’єднано шкільну та сільську бібліотеку, в одне приміщення об’єднано книжкові фонди, бібліотека була перенесена в приміщення Перебродівської ЗОШ, бібліотекарем працює Іценко І.М.

   Сьогодні бібліотека села Переброди - це інформаційний, культурно-просвітницький, дозвіллєвий центр на селі, осередок збереження національної культури, народних традицій, звичаїв, центр спілкування сельчан.. Незважаючи на те, що приміщення займає всього 62 м.кв  тут вдало розмістилися книжковий фонд  і читальна зала.

 

   Бібліотека є  основним центром інтелектуального життя села. Загальний книжковий фонд бібліотеки становить – 18490 прим. друкованих видань. Щорічно бібліотека обслуговує 530 користувачів. Книговидача становить понад 10 тис. примірників різногалузевої літератури.

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz